Poraz košarkaša Slobode večeras u Velikom parku.

KK Sloboda Užice – KK Spartak Office shoes Subotica 63:91 (39:54)

Dobra, puna intenziteta i rezultatski izjadnečena košarka u prvoj četvrtini. Niti jedna od ekipa ne greši puno na, doduše, nešto ležernije odbrane. Užičani drže korak sa, na oko, izuzetno kvalitetnim gostima – 19:21 je pred nastavak.

Drugi period Subotičani “zatežu” odbranu, generalno dižu nivo zalaganja i ozbiljnosti za stupanj gore, što za rezultat ima neke izgubljene lopte ekipe Slobode, a laku realizaciju košarkaša Spartaka na drugoj strani, a što dalje proizvodi rezultatsko odlepljivanje gostiju.

39:54 je pred veliki odmor u korist ekipe Spartaka.

Drugo poluvreme zaista ne zavređuje poseban komentar, pogotovo što se igre košarkaša Slobode tiče.

Ekipa Spartaka autoritativno i ozbiljno odrađuje drugi deo, i bez ikakvih problema ubedljivo trijumfuje !

Na kraju, KK Sloboda Užice – KK Spartak Office shoes Subotica 63:91 (39:54).

Najefikasniji kod pobednika bio je iskusni Bojić sa 21, Barna je ubacio 15, a Sokolović i Danilović po 11 poena.

U ekipi Slobode prelaznu ocenu zaslužili su jedino Ilić sa 18, odnosno, Ćirković sa 10 poena.

U sledećem kolu košarkaši Slobode gostuju u Beogradu ekipi Dinamika.

Izveštaj: Djordje Stanojčić

NAPRED SLOBODA !

Vesti

Kup “Radivoj Korać”

Pobedom nad ekipom Igokee u finalu (78:60), naši kadeti osvojili su međunarodni memorijalni turnir “Radivoj Korać” koji je ovog vikenda održan u Banjaluci. Bravo dečaci.