Poraz košarkaša Slobode u Velikom parku

Poraz košarkaša Slobode večeras u Velikom parku !

KK Sloboda Užice – KK Mladost Max bet Zemun 72:87 (31:40)

Prvi period u potpunosti pripada ekipi iz Zemuna. Nisu gosti ništa posebno kvalitetno odigrali, koliko su takvom utisku doprineli potpuno odsutni košarkaši Slobode. Manjak koncentracije, loše građenje sopstvenog obruča, mnoštvo tehničkih grešaka i loših dodavanja čine da je ekipa Mladosti na +9 na kraju prve deonice (16:25).

Beležnica što se tiče igre košarkaša Slobode ostaje blanko prazna i tokom druge četvrtine, ako se viđeno uopšte može nazvati igrom !?

Gosti, da su imali samo malo više koncentracije i bolje procente šuta, mogli su imati značajno veću prednost od aktuelnih +9 (31:40).

Za analizu, zaista !?

Drugo poluvreme ne donosi nikakvu promenu u odnosu snaga na terenu, ali za razliku od prvog ekipa Mladosti uspeva naplatiti svoju kvalitetnu odbranu i efikasan napad naspram katastrofalne košarke koju igraju domaći, te razliku uvećati sve do 20 i više poena plusa.

Na kraju, KK Sloboda Užice – KK Mladost Max bet Zemun 72:87 (31:40).

Najefikasniji kod pobednika bio je Radosavljević sa 22, Opoku je dodao 13, Armstrong 12, a Dejvis 10 poena.

Kod indinsponiranih domaćih jedini vredni pomena bili su Đorđe Božić sa 22, odnosno, Aleksa Ilić sa 15 poena.

U sledećem kolu košarkaši Slobode gostuju u Vršcu istoimenom domaćinu.

Izveštaj: Djordje Stanojčić

Press nakon sinoćne utakmice i poraza košarkaša Slobode.

U sledećem kolu košarkaši Slobode gostuju u Vršcu.

Vesti

Kup “Radivoj Korać”

Pobedom nad ekipom Igokee u finalu (78:60), naši kadeti osvojili su međunarodni memorijalni turnir “Radivoj Korać” koji je ovog vikenda održan u Banjaluci. Bravo dečaci.